Aktuellt just nu

Nedan listas tävlingar som just nu är "aktuella", vilket mer konkret skall tolkas som den senaste veckan samt den kommande månaden.

APR14Varvetmilen/VIRTUELLEnebyberg
 14Rusakulan Vertikal/UPPSKJUTETÖrebro
 16NTAprilruset/ELITHaninge
 17Resultattävling slägga/ELITMalmö
 17Skövdeloppet/INSTÄLLTSkövde
 17Skälbyloppet/UPPSKJUTETKalmar
 17Premiärloppet/INSTÄLLTGöteborg
 17Massetjärn 5k/ELITMölnlycke
 17Varvetmilen/VIRTUELLMalmö
 17Varvetmilen/VIRTUELLUppsala
 17Kasttävling Karlstad 1/ELITKarlstad
 17Resultattävling slägga/ELITGöteborg
 18Resultattävling diskus/ELITGöteborg
 18Varvetmilen/VIRTUELLNorrköping
 21Kasttävling Karlstad 2/ELITKarlstad
 24Kasttävling Karlstad 3/ELITKarlstad
 24Kasttävlin Växjö/ELITVäxjö
 24Resultattävling slägga/ELITGöteborg
 24UT+Palmkastet/INSTÄLLTTrelleborg
 24Skrylle challenge/UPPSKJUTETLund
 24Ältasjön Runt/INSTÄLLTÄlta
 25Varvetmilen/VIRTUELLTrollhättan
 26NTKasttävling Falun 1/ELITFalun
 26Resultattävling slägga/ELITGöteborg
 27VårrusetMalmö
 28Umeå 5 k/ELITUmeå
 29VårrusetHalmstad
 30Elittävling slägga/ELITUppsala
MAJ1Bålsta Stadslopp/ELITBålsta
 11:a maj-kastet/ELITGöteborg
 1NT10 000m/ELITGöteborg/S
 1DanderydsloppetDanderyd
 1VårmilenLidingö
 2UT+StenungsundsspelenStenungsund
 3NTKasttävling Falun 2/ELITFalun
 4NT25 Laps To Tokyo/ELITStockholm/S
 4VårrusetGöteborg
 5GubbracetÖrebro
 6VårrusetÖrebro
 8Springtime Mariestads StadsloppMariestad
 8UT+JunespelenJönköping
 8UTLilla SkarakampenSkara
 8-9Europacupen KastSplit, CRO
 8Turebergsstafetten/INSTÄLLDSollentuna
 8SätermaranSäter
 8Lundaloppet/INSTÄLLTLund
 8Ölands KyrkstafettFärjestaden
 8Östhammars StadsloppÖsthammar
 8WedevågloppetVedevåg
 9UTVårkampen/INSTÄLLDHässleholm
 9UT+Aimsoft Games/INSTÄLLTVästerås
 9Springtime i HelsingborgHelsingborg
 9Jordbro Maraton 1/ELITHaninge
 10-11VårrusetStockholm
 10NTKasttävling Falun 3/ELITFalun
 12NTArenamilenVallentuna
 13UT+B-Tex CupSmålandsstenar
 13VintrosaloppetVintrosa
 13VT+10 000m DM/VDMLund
 13VårrusetNorrköping
 15UT+VårkastetBålsta
 15UT+4H-spelenNorrtälje
 15-16UT+DanderydsspelenDanderyd
 15UT+BilmetrospelenFalun
 15UT+MarknadsspelenSkruv
 15Lidköpings StadsloppLidköping
 16UT+Kullingsspelen/INSTÄLLTHerrljunga
 17VårrusetKalmar
 17NTKasttävling Falun 4/ELITFalun
 18Vårruset Växjö
 18UT+Heleneholms vårtävlingMalmö
 19Örebro AIK HalvmaratonÖrebro
 19VårrusetJönköping
 19UT+Vallentunakvällen 1Vallentuna
 20BlodomloppetÖrebro
 22UT+Hagenspelen/INSTÄLLTSkövde
 22SkärholmsloppetStockholm
 22-23UT+PannkaksspelenEslöv
 22Ludvika stadsloppLudvika
 22TolvanloppetBromma
 22UT+GIF-spelenGlanshammar
 22UTSundbybergs UngdomsspelSundbyberg
 22NTSnabbSpåretStockholm
 22Stockholms BrantasteStockholm
 22-23UT+Ljungby MångkampLjungby
 22Luleå StadsmaraLuleå